/LECISZ Z RYANAIREM? ZAPŁACISZ WIĘCEJ

LECISZ Z RYANAIREM? ZAPŁACISZ WIĘCEJ

Irlandzki przewoźnik popularny wśród oszczędnych pasażerów zmienił zasady przewozu bagażu podręcznego.

Jak jest?

Dotychczas na pokład samolotu Ryanair bez dodatkowych opłat mogliśmy wnieść dwa bagaże podręczne: jeden, niewielki o wymiarach 35x20z20 cm (np. plecak) oraz duży, mierzący 55x40x20 cm o wadze do 10 kilogramów, który często stanowił dla pasażerów de facto bagaż główny.

Od 1 listopada 2018r. Ryanair szykuje zmiany…

Jak będzie?

Za większy bagaż podręczny będzie trzeba uiścić opłatę w wysokości 10 EUR, mniejszy bagaż pozostaje niezmiennie bez opłat, ale zmianom (na korzyść podróżującego) ulega jego dopuszczalna wielkość. Z dotychczasowych 35x20z20 cm zwiększy się do 40x20x25 cm. Oznacza to, że za darmo będzie można wziąć tylko jeden bagaż podręczny, ale nieco większy niż dotychczas.

Jakie mam opcje?

  1. Wykupić usługę „Priority Boarding”, która niestety będzie droższa – jej koszt wzrośnie z 5-6 euro do 6-8 euro, a usługę będzie mogła wykupić mniej więcej połowa pasażerów. Jednak w tym wypadku wchodzimy na pokład samolotu jako uprzywilejowani z dwoma bagażami podręcznymi.
  2. Uiścić opłatę za większy bagaż, czyli nadać go jako rejestrowany w cenach: 8 EUR przy dokonywaniu rezerwacji lub 10 EUR, po dokonaniu rezerwacji.

O czym należy pamiętać?

Zmiany dotyczą także tych osób, które kupiły bilet przed 1 listopada 2018 r. Przewoźnik zapewnia jednak, że jeśli nie będziemy w stanie pogodzić się z wprowadzanymi zmianami, możemy anulować rezerwację bez straty finansowej.