/WITAJ AMERYKO! – DO USA BEZ WIZ
WITAJ AMERYKO! - DO USA BEZ WIZ

WITAJ AMERYKO! – DO USA BEZ WIZ

Od 11 listopada bieżącego roku będziemy mogli podróżować za ocean bez wiz. Co to dokładnie oznacza? Jak aktualnie wygląda procedura przygotowania dokumentów podróży do USA? Przeczytajcie.

Sprawdź aktualne ceny lotów do USA:


Najważniejsze rzeczy dotyczące podróży do Stanów Zjednoczonych bez wizy

  1. Jeśli planujecie podróż do USA i wciąż posiadacie wizę B1 lub B2, możecie z niej korzystać do wygaśnięcia jej ważności.

  2. Jeśli planujecie podróż i nie macie ww. wiz, należy złożyć wniosek ON-LINE o elektroniczną autoryzację ESTA. Koszt to 14 dolarów. Dokument uprawnia do wielokrotnego wjazdu na teren USA w ciągu dwóch lat.

  3. Regulacja dotyczy pobytów do 90 dni.

  4. Jeśli planujesz pobyt w USA dłuższy niż 90 dni (w celach zarobkowych lub naukowych), musisz wystąpić o tradycyjną wizę.

  5. O wizę należy także wystąpić w sytuacji, gdy opisana w 2. punkcie autoryzacja zostanie odrzucona.

  6. Niezbędnym dokumentem pozostaje nadal paszport. Przypominamy, że musi on być ważny co najmniej 90 dni do terminu planowanego powrotu.

  7. Bilet powrotny. Jeśli docieramy do USA drogą powietrzną lub morską, musimy okazać dokument podróży, czyli bilet powrotny.

UWAGA!
Ważna ESTA nie daje nam gwarancji na przekroczenie granic USA. Ostateczną decyzję o tym, czy zostaniemy wpuszczeni do Stanów Zjednoczonych, podejmuje oficer U.S. Customs and Border Protection Agency (CBP).