/Wiza na Zanzibar
wiza na Zanzibar

Wiza na Zanzibar

Zanzibar (nazywany także Unguja) jest położoną na Oceanie Indyjskim wyspą w całości należącą do Tanzanii. Leżącą w Archipelagu Zanzibar jest największą wyspą, a jej powierzchnia to 1 658 km². Największym miastem na wyspie i trzecim co do wielkości w Tanzanii jest miasto … Zanzibar.

Planując odpoczynek na zanzinbarskiej plaży, po dokonaniu rezerwacji wycieczki na wyspę, należy sprawdzić jakie są podstawowe procedury wizowe. Doinformowanie się w tym zakresie zapobiegnie nieprzyjemnemu zaskoczeniu po przyjeździe, gdy okaże się, zapomnieliśmy o jakimś szczególe.

Wiza na Zanzibar – kiedy i jak wyrobić?

Wiza na Zanzibar wyrabiana jest zaraz po przybyciu na lotnisko. W samolocie otrzymuje się formularz (w języku angielskim, nie w suahili), który należy wypełnić podstawowymi danymi. Pola w formularzu dotyczą m.in. danych na temat paszportu, danych personalnych, celu i długości wizyty oraz  adresu hotelu, w którym się zatrzymamy.

Po wypełnieniu formularza arrival declaration, należy na lotnisku uiścić opłatę wjazdu jednokrotnego w wysokości 50 dolarów. Opłacona wiza turystyczna pozwala na 90. dniowy pobyt na wyspie.

Następnym krokiem po uiszczeniu opłaty jest, poddanie się kontroli paszportowej oraz skanowaniu odcisków palców, które to odbywa się w hali odbioru bagaży.

Na lotnisku na Zanzibar nie ma taśm bagażowych, więc torby i walizki są rozstawione pod ścianą hali na podłodze.

Należy pamiętać, że cały proces wyrabiania wizy na Zanzibar może trwać dość długo – Tanzańczycy nie czują potrzeby szybkiej pracy, pośpiech jest im obcy – dlatego wskazana jest cierpliwość!