/Podróż do Egiptu zimą to dobry pomysł?
Podróż do Egiptu zimą to dobry pomysł

Podróż do Egiptu zimą to dobry pomysł?

Jaka jest polska zima- każdy widzi… ale nie każdy ją kocha… Być może właśnie z tego powodu coraz częściej korzystając z wypoczynku feryjnego dzieci, wyjeżdżamy w te regiony świata, by wygrzać się w blasku upragnionego słońca i znów poczuć na twarzy ciepły wiatr.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom- proponujemy Wam przeniesienie się do krainy bardziej słonecznej i zdecydowanie cieplejszej niż nasz kraj nad Wisłą, do kraju owianego aurą tajemniczości i jednocześnie budzącą w nas podziw a może nawet respekt?

Egipt- kraj faraonów, Sfinksa i Kleopatry to obietnica przygody, fascynującej lekcji historii i relaksującego wypoczynku. Sprawdziliśmy, jak wygląda zima w Egipcie, oto nasze wnioski…

KLIMAT W EGIPCIE

Arabska Republika Egiptu cieszy się klimatem zwrotnikowym – skrajnie suchym i gorącym, klimat podzwrotnikowy znajdziemy jedynie na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Egipskie lato jest zawsze bardzo upalne. Często dla Europejczyka okazuje się być za gorące. Dobrą wiadomością jest ta, że w Egipcie niemal nigdy nie pada deszcz, więc słoneczna aura stanowi niemal gwarant wycieczki.

Wszyscy, którzy nie lubią tłumów, a chcieliby zwiedzić ten piękny kraj, powinni zaplanować swój wyjazd właśnie na miesiące zimowe- dokładnie między końcem lutego a majem. Wtedy jest tutaj wystarczająco ciepło, acz nie przesadnie upalnie. Dobrą porą do podróży do Egiptu jest także jesień- październik i listopad to atrakcyjne miesiące do np. zorganizowania spływu Nilem.

Na atrakcyjność terminów niewątpliwie wpływa także fakt, że w tym okresie ceny wyjazdu i pobytu są dużo niższe w porównaniu  z tymi ze szczytu sezonu. Jeśli więc jest się wystarczająco wytrwałym w poszukiwaniu ofert atrakcyjnych cenowo, może się okazać, że ferie w Egipcie są tańsze niż w Polsce

ŚREDNIE TEMPERATURY W EGIPCIE

 1. Temperatura powietrza w dzień [°C]:

  Styczeń: 22 °C
  Luty: 23 °C
  Marzec: 24 °C
  Kwiecień: 25 °C
  Maj: 26 °C
  Czerwiec: 28 °C
  Lipiec: 28 °C
  Sierpień: 27 °C
  Wrzesień: 26 °C
  Październik: 25 °C
  Listopad: 24 °C
  Grudzień: 23 °C Temperatura powietrza w dzień - RuszajTam.pl

 2. Temperatura powietrza w nocy [°C]:

  Styczeń: 18 °C
  Luty: 19 °C
  Marzec: 20 °C
  Kwiecień: 21 °C
  Maj: 22 °C
  Czerwiec: 23 °C
  Lipiec: 23 °C
  Sierpień: 24 °C
  Wrzesień: 23 °C
  Październik: 22 °C
  Listopad: 21 °C
  Grudzień: 20 °C Temperatura powietrza w nocy - RuszajTam.pl

 3. Temperatura wody [°C]:

  Styczeń: 18 °C
  Luty: 19 °C
  Marzec: 20 °C
  Kwiecień: 21 °C
  Maj: 22 °C
  Czerwiec: 23 °C
  Lipiec: 24 °C
  Sierpień: 25 °C
  Wrzesień: 24 °C
  Październik: 23 °C
  Listopad: 22 °C
  Grudzień: 21 °C Temperatura wody - RuszajTam.pl

 4. Liczba godzin słonecznych [h]:

  Styczeń: 8 godzin
  Luty: 8 godzin
  Marzec: 9 godzin
  Kwiecień: 10 godzin
  Maj: 11 godzin
  Czerwiec: 13 godzin
  Lipiec: 12 godzin
  Sierpień: 12 godzin
  Wrzesień: 11 godzin
  Październik: 10 godzin
  Listopad: 9 godzin
  Grudzień: 9 godzin Liczba godzin słonecznych - RuszajTam.pl

ZIMA W EGIPCIE

Zima w Egipcie przypada rzecz jasna na te same miesiące co w Polsce, jednak jej uroda jest zupełnie inna. Oprócz znacznie wyższych temperatur nie spotkamy tu uporczywych opadów, jednak musimy pamiętać, że liczba słonecznych godzin będzie znacznie ograniczona w stosunku do pory letniej. Niech więc nas nie zdziwi fakt, że także tu- w Egipcie po 16 zapada zmrok… Warto zaplanować sobie na te długie popołudnia jakąś konkretną rozrywkę. Należy także pamiętać, że wraz z zapadnięciem zmierzchu znacznie obniży się temperatura, która może spaść nawet o 10 stopni. Trzeba więc mieć „w pogotowiu” odpowiednią odzież.

ZIMOWA OFERTA W EGIPCIE

Od lat prym wśród kurortów wiodą: Sharm el Sheikh, Hurghada, Marsa el Alam. Trzeba pamiętać, że w każdym z tych regionów temperatura rozkłada się nieco inaczej. Dlatego przed podróżą warto się upewnić, czy prognozowana wysokość temperatur będzie nas satysfakcjonowała.

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd do dobrego hotelu, możemy być pewni, że zagwarantuje on nam podgrzewane baseny, a więc możliwość kąpieli. Dla chętnych zawsze pozostaje opcja kąpieli w morzu, które często tą zimową porą jest dużo cieplejsze niż nasz Bałtyk w pełni lata…

Jeśli nie jesteście pewni trafności swojego wyboru, zawsze warto poczytać w internecie opinie o danym hotelu lub skontaktować się z wybranym touroperatorem (uwaga: warto mieć tu konkretne, ułożone już pytania, w przeciwnym razie reprezentant biura podróży „zaleje” nas potokiem informacji, które być może w ogóle nie są nam potrzebne).

Na koniec pozostaje tylko wrzucić do walizki olejek do opalania i można ruszać na zimowy wypoczynek.